همکاری گوگل و وردپرس

همکاری گوگل و وردپرس : گوگل برای اولین بار در wordcamp 2017 وردپرس که در آمریکا برگزار شد شرکت کرده است. غرفه گوگل در این گردهمایی توجه ویژه ای به افزایش سرعت و استفاده از تکنولوژی های مدرن در طراحی سایت های وردپرسی نشان داده است.

در این گردهمایی اعلام شد که گوگل یک تیم ویژه از وردپرس کاران حرفه ای با نام XWP

 جمع آوری کرده است تا تکنولوژی های مدرن طراحی شده توسط گوگل را در قالب های وردپرسی به کار گیرند. همچنین افزایش سرعت و بهینه سازی کدهای وردپرس از دیگر اهداف گوگل در آینده خواهد بود.

ولین پروژه ی جدی این گروه با نام Tide به زودی ارایه خواهد شد که بوسیله آن یک رتبه بندی کیفی برای قالب ها و افزونه های وردپرسی ایجاد میشود. با این کار کاربران وردپرس به راحتی تشخیص خواهند داد که هر افزونه تا چه حد مورد تایید و قابل اعتماد است. همکاری گوگل و وردپرس

چرا گوگل وردپرس را انتخاب کرده است؟

سیستم های مدیریت محتوای بسیاری به صورت متن باز ارایه شده و مورد استفاده طیف وسیعی از طراحان وبسایت قرار گرفته اند. از این میان میتوان به جوملا و دروپال اشاره نمود. مهمترین فاکتور برای سنجش موفقیت یک سیستم مدیریت محتوا تعداد وبمستران و کدنویس هایی است که از آن استفاده میکنند. وردپرس در این زمینه با اختلاف زیادی پیشتاز است. مهمترین دلایل گوگل برای انتخاب وردپرس عبارتند از:

  • در حال حاضر ۶۰ درصد از سایت هایی که با CMS طراحی میشوند از وردپرس استفاده میکنند و نزدیک به یک سوم سایت های جهان با وردپرس طراحی شده اند.
  • جامعه ای بزرگ از متخصصین و طراحان حرفه ای بر روی وردپرس فعالیت میکنند که پشتوانه ای ارزشمند برای پیشرفت و ارتقای آن هستند.
  • کتابخانه ای عظیم از افزونه و قالب های وردپرسی در دسترس است که در واقع بخش عظیمی از مسیر پیشرفت را طی نموده است.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *